Code 4 je moderný skladací nôž americkej firmy COLD STEEL, ktorý je jedným z najpredávanejších nožov EDC - pre každodenné použitie.

Séria nožov Code 4 bola vytvorená pre bezpečnostné zložky, policajtov, bezpečnostné agentúry, vojenskú a mestskú políciu.

Pre rýchle rozloženie nože slúži dvojitý kolík ako pre pravákov, tak pre ľavákov.
viac >>

Výrobca: COLD STEEL. Kód produktu: 58tpcc

130.73 EUR s DPH, Štandardná cena 153.81 EUR , Ušetríte 23.08 EUR s DPH (15%) Skladom


ks

Modelová čepeľ Cold Steel Code 4 bola vyrobená z výnimočne dobrej práškovej ocele CTS XHP. Ide o materiál vyrobený americkou oceliarňou Carpenter. Vyrába sa technológiou spekania prášku, ktorá umožňuje dosiahnuť lepšie parametre než obyčajná legovaná oceľ. To nám dáva veľmi dlhé zameranie na vysoko uhlíkovej ocele a nerezovú oceľ typickú pre nerezovej ocele. Táto kombinácia je skvelou voľbou pre nože EDC - každodenné použitie.

 

Čepeľ má dĺžku 8,9 centimetrov, čo je optimálne pre každodenné úlohy. Hrúbka 3,5 milimetrov ovplyvňuje pevnosť aj pri nadmernom užívaní. Tvar čepele je populárny bodový tvar, ktorý má charakteristickú falošnú čepeľ, ktorá zlepšuje nielen vzhľad, ale aj penetračné vlastnosti špičky. Rezná hrana s dlhým priamym a ľahkým bruchom je perfektná pre každodennú prácu, kedy najdôležitejšie je hladké rezanie.

 

Rukoväť Cold Steel Code 4 má dobre premyslený dizajn, ktorý dobre zladí vysoký výkon čepele. Obloženie bolo vyrobené z hliníka 6061, ktorý pre lepší vzhľad bol eloxovaný na šedú farbu pripomínajúcu titán. Rukoväť je pomerne veľká, čo umožňuje spoľahlivé a úplné uchopenie prakticky pre každého užívateľa. Jasné podrezávanie pod prstami zlepšuje stabilitu uchopenia. Rukoväť je pomerne tenká (jej hrúbka je len 9 milimetrov),

• Celková dĺžka: 21,59 cm

• Dĺžka čepele: 8,89 cm

• Hrúbka čepele: 3,5 mm

• Materiál čepele: Carpenter CTS XHP Alloy

• Materiál rukoväte: 6061 Aluminium

• Hmotnosť: 121,90 g

 

Ideálny nôž na každodenné použitie.

Kontaktujte nás!